Viera Kliszová

| psychológ | terapeut |

Musíš vidieť ľudí takých, akí v skutočnosti sú, vidieť dobro, ktoré je prítomné v každom z nich a pomôcť im, aby ho aj oni v sebe objavili.

Viera má v poradenstve vyše 12 rokov skúseností. Zameriava sa na psychologické poradenstvo s využitím princípov psychodynamickej psychoterapie. Má dlhoročné skúsenosti v poskytovaní psychologickej intervencie a terapie ľuďom s rôznymi problémami a rôzneho veku, či už jednotlivo alebo v skupine. Pomáha klientom s psychickými problémami (napr. strach, úzkosti, stres, partnerské a iné medziľudské nezhody) alebo tým, ktorí si chcú viac porozumieť a rozvíjať sa. Medzi jej skúsenosti patrí aj práca na oddelení ľudských zdrojov, krízová intervencia, výchovné poradenstvo, podpora pre osoby ohrozené domácim násilím a psychodiagnostika. Viera pochádza zo Slovenska, v súčasnosti žije a pôsobí v Českej republike. Od roku 2010 má vlastnú súkromnú prax v Prahe a a je členkou Českej asociácie psychoterapie. Poradenstvo poskytuje v češtine a slovenčine.

Viera vyštudovala psychológiu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a ukončila dlhodobý výcvik v psychodynamickej psychoterapii. Pracovala individuálne aj skupinovo s ľuďmi trpiacimi závislosťami v psychiatrickej liečebni a s obeťami domáceho násilia v intervenčnom centre. Spolupracovala aj so súkromnou pedagogicko-psychologickou poradňou a s psychosomatickým centrom. Absolvovala niekoľko vzdelávacích kurzov, konkrétne kurz Aktuálne poznatky o liečbe depresie, Edukatívna rodičovská terapia – adleriánsky prístup, Sexuálne zneužívanie – interdisciplinárny pohľad, Rodina v kontexte domáceho násilia, Domáce násilie a rodinné právo, Úvod do problematiky trestného konania v kontexte domáceho násilia, Sexualita, Poruchy príjmu potravy, Odborný seminár ADHD – multidisciplinárna téma a workshop Ako efektívne pracovať s neverou v individuálnej a párovej terapii / poradenstve.

„Ponúkam svoje vzdelanie, skúsenosti, záujem a čas, aby som svojim klientom pomohla zlepšiť kvalitu ich života. Pracujem s klientmi, ktorí trpia psychickými ťažkosťami (strach, úzkosti, depresie, stres, vzťahové problémy a pod.) alebo by si radi „len“ viac rozumeli a rozvíjali sa. Spoločne hľadáme dynamiku a súvislosti v ich životnom príbehu, vo vzťahoch a situáciách, ktorými prešli a aktuálne prechádzajú.“