aktualne

Developed in conjunction with Ext-Joom.com


HR ROUNDTABLE

 

5. december 2017

 

Decembrový HR Roundtable prebiehal v anglickom jazyku na aktuálnu tému súčasnosti Developing People Managers thru Coaching in the Digital Age. Začiatok otvorila Site leaderka spoločnosti Mondelez. Hlavný rečník, CEO spoločnosti Human Dynamic, Eric Kung, prednášal o konštantnej potrebe učenia a koučingu pre ľudí na vedúcich pozíciách. Účastníci posledného HR Roundtablu toho roku vytvorili príjemnú atmosféru otvorenej diskusie a vzájomného zdieľania sa. Spoločnosti Mondelez veľmi pekne ďakujeme za hosťovanie a spoluprácu pri tomto podujatí. 

 

HRR5thDec2017

 

 

HR ROUNDTABLE

 

19. október 2017

 

Témou HR Roundtablu bola "Zmena a transformácia na pracovisku - z tradičného zmýšľania na start-up mindset". Úvodným slovom nás privítala generálna manažérka spoločnosti Philip Morris International. Odborný vstup psychologičky sa týkal jednotlivých fáz zmien, ktorými zamestnancami prechádzajú a ako na ne vhodne zareagovať. Diskusia bola obohatená o dlhoročné skúsenosti procesov zmien od účastníkov. Spoločnosti PMI veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu pri hosťovaní októbrového HR Roundtablu.

 

HRROUNDTABLE 1

 

 

 

 

HUMAN DYNAMIC PODPORUJE SVOJE MESTO

 

5. október 2017

  

Tím Human Dynamic sa zúčastnil dobrovoľníckej akcie Milujem Svoje Mesto, ktorá prebiehala po celom meste Bratislava. Tentokrát sme mali možnosť spríjemniť školské prostredie maľovaním múru a lavičiek v neďalekej základnej škole.

 

kolaz3  

 

 

HR ROUNDTABLE

 

11. júl 2017

 

Letný HR Roundtable sme organizovali na tému "Ako byť inšpirujúcim lídrom/HRistom". Obsahom prednášky a spoločnej diskusie boli tipy a inšpirácie, aké sú vlastnosti dobrého lídra, čo pomáha budovať dôveru v tíme a ako nachádzať potenciál v iných. Nechýbalo ani zdieľanie vlastných skúseností s témou líderstva aj z pohľadu HR. Začiatok HR Roundtablu otvoril úvodným príhovorom generálny riaditeľ spoločnosti TNT Express Worldwide. Spoločnosti TNT veľmi pekne ďakujeme za hosťovanie tohto stretnutia a spoluprácu pri jeho organizovaní.

 

 

hrroundtable11072017 resize

 

 

 

HR ROUNDTABLE

 

12. máj 2017

 

Téma májového HR Roundtablu "Ako zlepšovať vzťahy pracovisku" zarezenovala medzi mnohými. Účastníci vzájomne zdieľali cenné skúsenosti aj o tom, ako HR môže pomôcť zamestnancom zvládať zmeny na pracovisku, ktoré sú v rôznych spoločnostiach veľmi aktuálne. Odborné vstupy konzultantov obohatili diskusiu nielen o zlepšovanie vzťahov na pracovisku, ale aj o vnímanie moci a vplyvu rôznych pozícií. Spoločnosti DXC Technology ďakujeme za poskytnutie krásnych priestorov a hosťovanie tohto eventu. 

 

 

roundtable DXC

 

 

 

HR ROUNDTABLE

  

7. apríl 2017

 

Na Deň narcisov sme spoločne s účastníkmi z HR oddelení rôznych spoločností diskutovali na tému multikulturalizmu na pracoviskách. V rámci diskusie sme sa mohli podeliť o naše vlastné skúsenosti aj odporúčania, aký postoj zaujať, aby bola kultúrna variabilita v zamestnaní vzájomným prínosom a obohatením.  

  

HR Roundtable 07042017

 

 

 

PREDNÁŠKA NA TÉMU AKO BYŤ INŠPIRUJÚCIM LÍDROM

 

30. marec 2017

 

Miriam Lachová, riaditeľka spoločnosti Human Dynamic Central & Eastern Europe, znovu prijala pozvanie na podujatie zorganizované Inštitútom Projektového manažmentu, kde tentokrát vystúpila ako hosťujúci rečník na tému Ako byť inšpirujúcim lídrom. 

 PMI 2017

 

 

 

HR ROUNDTABLE

  

8. marec 2017

  

Na Deň žien sa nám podarilo zorganizovať prvý tohtoročný HR Roundtable. Podujatie bolo zamerané na tému zvládania zmien vo firme z pohľadu HR. Účastníci mali možnosť zdieľať svoje zážitky a skúsenosti z praxe, a vzájomne sa tak inšpirovať. 

 

HR Roundtable 

 

 

POMOC DEŤOM V KENI

 

Je pre nás potešením, že sme sa mohli sponzorsky podieľať na ceste nášho konateľa Allana Bussarda do Keni, kde ho pod zastrešním jeho nadácie Integra tentokrát sprevádzal aj slovenský prezident Andrej Kiska a televízny štáb. Vďaka prezidentskému vládnemu špeciálu sme mohli detičkám z detského domova v Nairobi poslať množstvo školských pomôcok, pozdravov a malých darčekov, z ktorých mali veľkú radosť a rovnako im určite spríjemnili ich štúdium. 

 

20170214 140305

 

 

HUMAN DYNAMIC PODPORUJE SUSEDSKÚ ZÁKLADNÚ ŠKOLU

  

V novembri 2016 sme začali spolupracovať so susedskou Základnou školou pre deti so špeciánymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Škola spustila projekt, vrámci ktorého chcú rozvinúť kreativitu a motiváciu detí, ako aj skrášliť interiér. Náš tím sa podieľal na tomto projekte, v ktorom sme spolu maľovali stromy a zvieratá na steny. Veľmi sa tešíme, že spoločnými silami vytvárame prostredie, v ktorom sa deti cítia lepšie. 

 

BeFunky Collage12 

 

 

  

HR ROUNDTABLE

 

6.12.2016

 

Na Mikuláša sme zorganizovali pre našich obchodných partnerov posledný tohtoročný HR Roundtable. Diskusia bola zameraná na tému Ako lepšie využiť svoj potenciál a dosiahnuť vyšší osobný úspech. 

 

HR round

 

 

PRISPIEVAME DO ČLÁNKOV

 

Naše konzultanky prispievajú do článkov prestížneho slovenského online žurnálu:

 

http://www.etrend.sk/podnikanie/medzigeneracna-zrazka-9-rad-ked-veteranovi-prikazuje-mladik-s-mliekom-na-brade.html

http://www.etrend.sk/podnikanie/sikanovanie-v-praci-9-rad-ked-ukradnuta-desiata-prestava-byt-vtipna.html

 

 

HR ROUNDTABLE

 

29. jún a 13. júl 2016

 

Začiatkom leta sa nám podarilo zorganizovať pre našich obchodných partnerov HR Roundtable. Podujatia boli zamerané na efektívne zvládanie stresu v období zmien z pohľadu HR oddelenia. Svojou prítomnosťou nás potešili HR manažéri a riaditelia rôznych korporácií. 

PsrtscPrtsc1

 

OD BRIGÁDY K ČERVENÉMU DIPLOMU

 

14. júl 2016

  

Mgr.Danka Synovcová naštartovala svoju kariéru v Human Dynamic, kde pracovala počas vysokoškolského štúdia. Veľmi sa tešíme z jej úspechu a sme radi, že bola súčasťou nášho tímu.

 

 

 Danka Synovcova promocia

 

 

PREDNÁŠKA NA TÉMU AKO ZVLÁDAŤ STRES A DOSIAHNUŤ ROVNOVÁHU OSOBNÉHO A PRACOVNÉHO ŽIVOTA

 

23. jún 2016

 

Miriam Lachová, riaditeľka spoločnosti Human Dynamic Central & Eastern Europe, prijala pozvanie na podujatie zorganizované Inštitútom Projektového manažmentu, kde vystupovala ako hosťujúci rečník na tému Ako zvládať stres a dosiahnuť rovnováhu osobného a pracvného života. 

Event Miriam

 

 

IMG 1070

 

IMG 1071

 

 

HUMAN DYNAMIC PODPORUJE ŠTUDENTOV

 

Začiatkom roka sa nám podarilo podporiť pilotný program s myšlienkou výmenných pobytov študentov medzi Slovenskom a Izraelom. Zmyslom bola recipročná výmena študentov strednej školy z mesta Kiriat Chaim a Humenného a Sniny formou pobytov v rodinách. Projekt sa úspešne uskutočnil a študenti mali možnosť vzájomne spoznať nové kultúry, vymeniť/získať skúsenosti v rámci vyučovacích procesov a informačných technológií, predísť predsudkom a nedostatočným informáciám v rámci boja proti rasizmu, xenofóbii a antisemitizmu.

 Výmenný pobyt

 

  

OCENENIE INŠPIRATÍVNY PROJEKT

 

Nadácia Pontis už šestnásty krát ocenila firmy, ktoré na Slovensku podnikajú s vyššími zámermi, než je len dosahovanie zisku. Náš obchodný partner Hewlett-Packard Slovakia získal významné ocenenie Via Bona v kategórii Skvelý zamestnávateľ. Sme radi, že túto cenu vyhrali práve vďaka Employee Assistane Programu, ktorý bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Human Dynamic.

viabona

 

DNI ZDRAVIA

 

Spoločnosť Human Dynamic sa podieľala na organizácii Dní zdravia pre obchodného partnera. Program sme spestrili stánkom duševného zdravia, kde si mohli záujemcovia otestovať svoju výkonovú a motivačnú úroveň, a konzultovať s odborníkmi. Medzitým mohli vo vedľajšom stánku ochutnať rôzne varianty zdravých raňajok z biolekárne Naturfyt. Dni zdravia sme ukončili prednáškou na tému Syndrómu vyhorenia. 

HP

 

VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT

 

23. december 2015

 

Každý rok sa snažíme podporiť ľudí v núdzi v období Vianoc. V decembri 2015 sme namiesto vianočných darčekov pozvali partnerov a klientov na Vianočný benefičný koncert skupiny Fragile ako poďakovanie za dôveru a partnerstvo, a zároveň sme tým podporili poskytnutie pomoci a zabezpečenie nevyhnutných potrieb utečencov v sýrskych táboroch. Tešíme sa, že sa nám spoločnými silami podarilo urobiť dobrý skutok a pomohli sme najmä deťom, aby prežili zimu.

 

 

pozvanka human dynamic Vianocny Beneficny koncert

 

 

PERFORMANCE MANAGEMENT EXCELLENCE CONFERENCE 

 

24. november 2015

 

Aj v roku 2015 sa nášmu tímu Human Dynamic CEE podarilo zorganizovať konferenciu Performance Management Excellence Conference (PMEX), ktorá sa konala v Bratislave. Privítali sme nielen slovenských, ale aj maďarských, bulharských a írskych odborníkov v pozíciách riaditeľov firiem alebo manažérov v oblasti ľudských zdrojov. Svojou prítomnosťou nás poctil aj výkonný riaditeľ a majiteľ spoločnosti Human Dynamic, Eric Kung, z Honkongu. Počas spoločných raňajok prebiehala uvoľnená diskusia medzi účastníkmi. Príjemnú atmosféru navodil aj pôvabný hlas speváčky Janais, ktorá nám prišla naživo zaspievať aj so svojou kapelou. Konfereciu otváral príhovor Miriam Lachovej, riaditeľky za Európu. Nasledovala panelová diskusia, v ktorej sa lídri z rôznych globálnych firiem podelili o svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti vedenia zamestnancov a líderstva. Poobede nasledoval workshop Erica Kunga o efektívnom líderstve a koučingovej kultúre vedenia. Účastníci konferencie odchádzali inšpirovaní a plní nových nápadov pre zlepšenie efektivity ich práce v oblasti vedenia zamestnancov. 

 

 

Untitled design

 

 

HUMAN DYNAMIC MILUJE SVOJE MESTO 

 

11-12. september 2015

 

Tím Human Dynamic Slovensko sa aj tento rok zapojil do najväčšej dobrovoľnískej iniciatívy v Bratislave, pod záštitou platformy Kresťania v Meste, do kampane Milujem svoje mesto a natrel plot v Dome seniorov v mestskej časti Lamač.

msm1

 

 

ZDRAVÉ PRACOVISKÁ

 

Aj vďaka programu Work Life Coaching získavajú naši klienti ocenenia za zdravé pracovisko. European Agency for Safety and Health at Work (Európska Agentúra pre bezpečnosť a zdravie na pracovisku) udelila ocenenie spoločnosti U.S.Steel Košice, s.r.o. za pracovisko bez stresu a nulovú úrazovosť pri práci.

 

banner-en

Healthy workplaces

 

 

HR DISKUSIA: "KOMUNIKAČNÉ VÝZVY NA PRACOVISKU"

 

Czech Republic
March 25, 2015

 

Human Dynamic held an HR Roundtable in Prague in March. The Roundtable focused on the topic of "Communication Barriers and Challenges at the Workplace". Our experienced work life coaches along with psychologist Miroslava Bartošová and psychotherapist Martina Viewegová, gave lectures on proper communication skills. The event ended with a panel discussion.

 

HR Roundtable Prague 25.3.2015

 

 

MARCOVÉ DNI ZDRAVIA

Slovakia
18-19 March, 2015

 

Human Dynamic Slovakia organized Health Days for a global company in Slovakia in March. The wellness initiative started with first aid training with Red Cross rescue specialist, followed by a talk on "Immunity and Nutrition" conducted by medical doctors and nutrition specialists. Participants also gained knowledge about food in the "Food Intolerance" workshop.

 

201504w2   201504w7

 

 

VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT NA POMOC ĽUĎOM BEZ DOMOVA

 

17. decembra 2014 spoločnosť Human Dynamic CEE sponzorovala Vianočný benefičný koncert na pomoc ľuďom bez domova, ktorý organizovala platforma Kresťania v meste v spolupráci s Hlavným mestom Bratislava. Klienti a priatelia spoločnosti Human Dynamic mali možnosť vychutnať si koncert výnimočného hudobného telesa, Komorného orchestra ZOE pod vedením Ewalda Danela. Výťažok z koncertu bude použitý na podporu práce a pomoc ľuďom bez domova v Bratislave.

 

 EPSON011

  

MILUJEM SVOJE MESTO 2014

  

Kampaň Milujem svoje mesto organizujú v Bratislave viaceré cirkevné spoločenstvá, občianske združenia a firmy pod záštitou platformy Kresťania v meste. V rámci tejto kampane budú v dňoch 20.-22.6.2014 stovky dobrovoľníkov zo spomenutých spoločenstiev a organizácií realizovať spolu so svojimi európskymi partnerskými cirkvami a dobrovoľníckymi organizáciami v rôznych častiach mesta verejnoprospešné činnosti, aktivity zamerané na pomoc núdznym, ako aj pestrý kultúrny, športový a duchovný program. Kampaň, ktorú podporuje aj Human Dynamic, vyvrcholí v nedeľu festivalom Milujem svoje mestoViac informácií tu

 

LUNCH TALK AT THE CHRISTIAN BUSINESS CLUB 

On 21 February 2014 the Bratislava office of Human Dynamic sponsored a lecture on Work Life Balance for the Slovak Christian Business Club. The session was attended by about 40 business people and focused on how to handle stress, how to set life priorities in life and how to have fun at work. The lecture followed by a fruitful discussion and positive response from the audience. In addition, Miriam Lachova, Managing Director for Europe, presented the HD services, including our IPMS services.

 

LUNCH TALK AT THE CHRISTIAN BUSINESS CLUB

 

 

HR BUSINESS BREAKFAST

  

On February 20th, 2014 Human Dynamic CEE, organized an HR Bussiness Breakfast and Discussion Forum in Nitra, Slovakia on Communication in critical situations and how to manage them at the workplace, which was atteneded by about 15 HR managers from surrounding companies. During the discussion forum, HR managers exposed and divulged some real life experiences in managing difficult and critical situations at the workplace, and discussed how they can be more effective in such as situations. Two psychotherapists and trauma responder of Human Dynamic were present during the whole event and contributed to the discussion with some practical techniques, professional advice in handling difficult people or traumatic situations. We received positive feedback on this event and people were interested in attending more of similar events in the future.
 
1  2

 

 

VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT


19. decembra 2013 spoločnosť Human Dynamic CEE sponzorovala Vianočný benefičný koncert na pomoc ľuďom bez domova, ktorý organizovala platforma Kresťania v meste pod záštitou primátora mesta Bratislava. Klienti, zákazníci, afiliáti a priatelia spoločnosti Human Dynamic si užívali hudobno-poetický recitál „Keď máš kam ísť“ známej slovenskej šansonierky Aleny Čermákovej, ktorú sprevádzal hrou na gitare jej manžel Ivan. Renesančné dychové nástroje, typické pre Slovensko, zaujímavo dotvorili vianočnú atmosféru. Zučastnení boli dojatí Alenkiným rozprávaním, ako aj prednesom žalmov kráľa Dávida. Jej nezameniteľný hlas a piesne ponúkli úžasný duchovný zážitok.


On 19 December 2013, the Human Dynamic CEE sponsored the Christmas Benefit Concert to help the homeless in Bratislava, organized by the Christians in the City organization and supported by the Bratislava city mayor. Human Dynamic clients, customers, affiliates and friends enjoyed the musical-poetic recital “When you have a place to go” of the famous Slovak chanteuse Alena Čermáková, accompanied by her husband Ivan playing the guitar. In addition, typical Slovak renaissance woodwind instruments provided a very interesting Christmas atmosphere. Those who attended were deeply moved by Alena’s stories, her readings of King David’s psalms, her exceptional voice and songs that resonated with the people, and offered a wonderful spiritual experience.

koncertPERFORMANCE MANAGEMENT EXCELLENCE CONFERENCE

Bratislava, Slovakia, October 25, 2013

Human Dynamic CEE team organized the Performance Management Excellence Conference (PMEX) in Bratislava at the Lindner Hotel Gallery Central, where 25 HR professionals from Slovakia, Hungary, Ireland and Asia attended the conference. Mr. Eric Kung, Chairman & CEO of Human Dynamic, conducted the Performance Management and Coaching Skills workshop, as well as shared about the Leading Change for Business Leaders. During the panel discussion, moderated by Miriam Lachova, CEE Managing Director of Human Dynamic, the HR leaders from various global companies (such as Hewlett-Packard, IBM, and Foxconn) shared their best practices and experience in the CEE region. All participants highlighted the great value of the Integrated Performance Management Solution, namely the Work Life Coaching program, as they know it in Slovakia.
The People Management Excellence Conference was inspirational and beneficial to all attendees who expressed their appreciation and great value for their future work.

PME 1PME 2PME 3

 

BUSINESS LEADERS FORUM SEMINAR

Bratislava, Slovakia, October 8, 2013


Miriam Lachova, CEE Managing Director of Human Dynamic, together with one of our clients - IT company, participated in presenting the newest trends and examples of the best practices in achieving Work Life Balance at the workplace. The event was organized by the Business Leaders Forum and non-profit organization at the city center in Bratislava. We shared in a combined inspirational presentation about the Work Life Coaching program, which helps their employees in supporting a balance between work and personal life, as well as providing a confidential place for employees to solve their issues, whether personal or work-related.

BLFS 1BLFS 2HD SPONZORS THE AMERICAN CHAMBER OF COMMERCE HR CONFERENCE ON JUNE 4TH2013 Bratislava, Slovakia June 4, 2013

Human Dynamic was the sponsoring partner of the 10th American Chamber of Commerce HR Conference, where HR managers and HR professionals discussed and shared ideas about optimization and innovation.

As the business environment is more volatile and businesses are constantly exposed to more pressure, it  becomes essential for businesses to look for innovations that could bring them competitive advantages. At the same time, as the result of the economic crisis, businesses are also forced to optimize their processes. Optimization and innovation have thus become the main trends in the current economic environment.

How can we optimize and innovate within the current legal framework? What can be understood by “innovation in HR?” Who are the future leaders? The answers to these and many other questions were provided by the two main conference speakers, Ms. Miriam Lachová from Human Dynamic and Ms. Zuzana Chudáčková from bnt. Many other interesting speakers were also part of this inspirational conference.

Ms. Miriam Lachova presented the future outlook on managing and building the future leaders. In her own words: “We live in a challenging environment, and enhancing people effectiveness in times of change is not an easy task. However, I believe that we must have faith and hope in persevering towards future success, whether in life or work.”

Over the years, there has been a paradigm shift of the Human Resources to a more strategic, holistic and relevant business unit, which has to adapt to change and provide leadership qualities to the organization. In the future, the real core competence of companies will be the ability to continuously and creatively destroy and remake themselves to meet organizational and customer demands.

In the morning session the attendees heard about transformational leadership, and also had the opportunity to hear from Mr. Karol Wicklein, HR manager of Hewlett-Packard Slovakia, who manages an 1800+ workforce of a predominantly Gen-Y generation, about the HP leadership programs, which build the future leaders. Human Dynamic provides one of the key programs for HP in building the future leaders.

In the afternoon, Miriam and Karol exposed and divulged into some real life experiences of HR managers, from difficult situations to critical interventions at the workplace, and discussed what HR managers can do to be effective in these situations. Psychotherapist and trauma responder, Ms. Rjabininova of Human Dynamic, shared her experience with critical situations and leading group intervention sessions. Participants of the two workshops were able to try out some practical techniques that can help in difficult or critical situations, whether at work or in their personal life.

It was a pleasure to see such a great turnout at the conference, in spite of the Danube flood crises, and to see participants’ open mind in continuous learning. We believe and hope that the HR conference was inspirational and beneficial to attendees’ future work and life.

hr_conf_4june13_html_m2daf33ec

hr_conf_4june13_html_m780dae80

hr_conf_4june13_html_mf46e1b3PEOPLE MANAGEMENT EXCELLENCE CONFERENCE IN SINGAPORE

Singapore
March 7-8, 2013

people_management_excellence_conference_html_m4732c13fHuman Dynamic (HD), a global HR consulting company with the 25th direct office recently established, celebrated its 20th anniversary in March, 2013. In order to thank the support of their clients and employees over the past two decades, HD hosted a two-day People Management Excellence (PMEX) conference in Singapore.

Guests and clients were invited not only to attend, but to share their thoughts on the theme of the event – Leadership Effectiveness, People Effectiveness, Organizational Effectiveness. Speakers from overseas presented at the conference and enlightened more than a hundred HR leaders and business managers from various multi-national corporations.

people_management_excellence_conference_html_m7583ff29Human Dynamic’s Founder, Chairman and CEO, Mr. Eric Kung, intrigued guests with the future HR and management trends, and with the innovative approach of HD to people management. He also shared about the future “needs” of being a manager along with the future “wants” from organizations. Business Leadership Coaching together with self-learning platforms will coach middle and senior managers to achieve their full potential, meeting the needs and the desires of the future organization trend.

people_management_excellence_conference_html_44efb115Miriam Lachova, CEEMEA Managing Director who is based in Bratislava, lead a session on Cultural and Business Challenges of the CEE Region and its future outlook.

With extensive experience in the people management consultancy field, Eric shared his belief in how to build a healthy, happy, and productive workforce – with leadership effectiveness, people effectiveness and organizational effectiveness. His plan is that Human Dynamic will become the most innovative Integrated People Management Solutions provider in the world.PREZENTÁCIA NA TÉMU: „KTO SOM A AKÉ JE MOJE POSLANIE?“

 


V Bratislave, 22.2.2013


Oblastnáriaditeľka a prokuristka spoločnosti Human Dynamicpre centrálnu a východnú Európu, Ing. Miriam Lachová, prednášala na seminári Kresťanského Biznis Klubu v Bratislave pre 35 podnikateľov na tému „Kto som a aké je moje poslanie?“ Hovorila, či už o príhodách spojených s jej životom v USA, ako aj o svojich životných skúsenostiach počas jej pôsobenia v diplomatických službách. Zmieňovala sa aj o tom, prečo tento dobrodružný spôsob života opustila, ako prehodnotila svoje priority, keď sa jej narodila dcérka, ako dlhší čas hľadala pôsobisko, v ktorom by sa našla a ktoré by ju napĺňalo. A ako nakoniec našla svoje „poslanie“ na svojej súčasnej pozícii v spoločnosti Human Dynamic, kde svojím pôsobením pred 3 rokmi „vzkriesila“ miestnu pobočku a odkiaľ vnáša pozitívne hodnoty do veľkých firiem a učí ich, ako žiť vyvážený osobný i pracovný život.

Miriam sa najprv zamerala na to, aby zistila, čo zúčastnení radi robia a čo je ich vášňou. Potom sa zaoberala tým, ako to pretaviť do pracovného prostredia. Následne podnietila diskusiu otázkami na zúčastených, aby sa podelili so svojimi pozitívnymi skúsenosťami, týkajúcich sa nasledujúcich otázok:

  1. Kedy ste mali pocit, že ste skutočne efektívni?

  2. Čo vám pomáha nájsť východisko, ak sa ocitnete v slepej uličke?

  3. Čo vás nabíja energiou?

  4. Čo vám reálne funguje pri práci s ľuďmi?

 

Z diskusie vyplynulo niekoľko konkrétnych a pozitívnych príkladov zo života. Všetci zúčastnení boli nadšení a odnášali si niečo kladné, na čom neskôr môžu stavať v rámci nie len pracovného, ale aj súkromného života.

22.2._foto_322.2._foto_222.2._foto_1SPOLOČNOSŤ T-SYSTEMS SLOVAKIA, S.R.O. ZÍSKALA OCENENIE VIA BONA


V Bratislave, 11.2.2013

 

Spoločnosť Human Dynamic Central & Eastern Europe s.r.o. intenzívne spolupracuje s T-Systems Slovakia s.r.o. od októbra 2011. Cieľom spolupráce je poskytnúť prostredníctvom služby Work Life Coaching™ všetkým zamestnancom spoločnosti T-Systems Slovakia a ich najbližším rodinným príslušníkom pomoc pri riešení náročných situácií v ich súkromnom a pracovnom živote a prispieť k životnej a pracovnej pohode celého tímu spoločnosti T-Systems Slovakia, s.r.o. Spoločnosť T-Systems Slovakia patrí k tým osvieteným zamestnávateľom na slovenskom trhu, ktorí nielen deklarujú svoj záujem o rozvoj a blaho svojich zamestnancov, ale vyvíjajú cielené a trvalé úsilie k dosiahnutiu zlepšenia pohody svojich zamestanancov nielen na pracovisku, ale i mimo neho. Spolupráca s vedením spoločnosti T-Systems Slovakia bola počas celého obdobia spolupráce, počnúc prípravou projektu Work Life Coaching™ i jeho využívaním počas celého roka trvania veľmi pozitívna a obojstranne podnetná. V spolupráci s vedením spoločnosti sa nám podarilo dosiahnuť v prvom roku využívania služby Work Life Coaching™ vyššiu využiteľnosť ako porovnateľné spoločnosti v regióne, čo svedčí jednak o potrebe takejto služby, ale i o jej trvalej podpore zo strany vedenia T-Systems Slovakia. Vyhodnotenie pozitívnych výsledkov využívania programu Work Life Coaching™ viedlo k predĺženiu spolupráce na obdobie ďalšieho roka a tým k dosiahnutiu ešte výraznejších úspechov v zabezpečovaní vyváženej staroslivosti o zamestnancov spoločnosti v budúcnosti, nakoľko využiteľnosť stále stúpa. Spoločnosť Human Dynamic je globálne pôsobiacou spoločnosťou, ktorá už dvadsať rokov poskytuje poradenstvo a služby v oblasti komplexnej starostlivosti o zamestnancov. Program Work Life Coaching™ je zameraný na poskytnutie pomoci a poradenstva odborníkmi v oblasti psychológie, financií a práva. Preto sme presvedční, že aj vďaka nám spoločnosť T-Systems Slovakia, s.r.o. získala čestné uznanie Via Bona Slovakia, v kategórii SKVELÝ ZAMESTNÁVATEĽ, za podporu kreatívnych mimopracovných aktivít zamestnancov a Work Life Coaching™.

via_bona_-_t-systems

OPÄŤ SME POMÁHALI PLNIŤ SNY DEŤOM S VÁŽNOU CHOROBOU


Vo Viničnom,  27.10.2012


Snaha pomáhať druhým je súčasťou “rodiny”  spoločnosti Human Dynamic. Výnimkou nie je ani náš tím v Bratislave.  Denne sa snažíme poskytovať vynikajúce služby a profesionálnu pomoc našim klientom. Tým však naša práca nekončí. Každoročne sa zúčastňujeme charitatívnej akcie “Rekordy pre deti”. Spolu s ďalšími organizáciami a jednotlivcami venujeme svoj čas a športové nasadenie a spoločne lámeme rekordy. Vlani sme pomohli zlomiť rekord v kopaní futsalových penált.  Za 12 hodín sa nastrieľalo 4228 penált a vyzbieralo sa 1210 Eur. Všetci zúčastnení, vrátane detí, sa dobre zabavili s novými priateľmi a zároveň pomáhali deťom v núdzi. Vyzbierané prostriedky splnili sny deťom, ktoré trpia vážnou chorobou a registrujú svoje sníčky a želania  na www.zelajsi.sk . Pomohli sme napríklad pri vybavení invalidného vozíka jedného dievčatka lyžiarskym výstrojom, zafinancovaní výletu snov do leteckého múzea  v Duxforde pre hendikepovaného mládenca  alebo nakúpení špeciálnej hojdačky pre dievčatko trpiace Rettovým syndrómom.

rekordy_pre_deti_1

rekordy_pre_deti_2

 

 

PREZENTÁCIA NA HR KONFERENCII V STAREJ LESNEJ

Ako podporovať motivovanosť a odolnosť zamestnancov

Človek stojí na začiatku a konci prosperity každej organizácie a firmy.  V tomto duchu sa niesol 12. ročník stretnutí HR manažérov a špecialistov, kde hlavnou témou bola Motivácia a odmeňovanie 2012, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19. – 20. Apríla 2012 v Starej Lesnej v priestoroch hotela Forton. Human Dynamic, ako významný člen, sa tejto konferencie zúčastnil. Konferencia pozostávala z prednášok a workshopov, kde hlavné myšlienky spoločnosti Human Dynamic predniesla a prezentovala Miriam Lachová, oblastná riaditeľka pre Európu. Prednáška bola zameraná na to ako podporovať motivovanosť a odolnosť zamestnancov, pretože vybudovať si motivovaných a odolných zamestnancov nie je v dnešnej dobe vôbec jednoduché.  Zamestnanci čelia stresu v osobnom živote i na pracovisku a práve stres vo veľkej miere ovplyvňuje výkon zamestnanca. Podľa p. Lachovej je dôležité zvyšovať odolnosť zamestnancov, a tak zabrániť napríklad vysokej fluktuácií, zneužívaniu PN-iek či absentizmu. Sú to zároveň výzvy pre people management, ktorý sa musí vysporiadať a popasovať s týmito problémami. Jednou z navrhovaných riešení je pestovanie osobnej odolnosti u zamestnancov, zvýšenie efektivity riadenia ľudských zdrojov prostredníctvom vzdelávania, osobného koučingu či využitia firemného Wellness programu, ktorý tvoria tri piliere – fyzická pohoda, psychosociálny welness a finančné zdravie. Nakoniec p. Lachová uviedla praktické príklady zo sveta a zo Slovenska, čím poukázala na to, že ak bude wellness stratégia a kultúra danej firmy úspešná, prinesie to úspech nielen pre zamestnancov, ale pre celú organizáciu.

mot001 mot002